Haber

Kayseri’de eski sevgilisini bıçaklayan gence 9 yıl hapis cezası

BA’ya (15), KAYSERİ’nin Melikgazi ilçesinde buluştukları mezarlıkta tartıştığı eski sevgilisi GO’yu (15) bıçaklayarak yaraladığı iddiasıyla verilen 9 yıl hapis cezasına karar verildi. Kayseri Bölge Adliye Mahkemesi tarafından onandı.

Olay, geçen yıl 23 Mayıs sabahı Germir Mahallesi’nde meydana geldi. BA ile mezarlıkta tanışan eski sevgilisi GO’nun ortasında çıkan tartışma kavgaya dönüştü. Yaşanan arbede sırasında BA cebinden çıkardığı bıçakla GO’yu boğazından bıçaklayarak ayağından yaraladı. Tedavisinin ardından GO taburcu edilirken, BA gözaltına alınarak tutuklandı.

BA hakkında Kayseri 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nde müebbet hapis istemiyle dava açıldı. Davanın karar duruşmasında tutuklu sanık BA, “çocuğu kasten öldürmeye teşebbüs” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Ardından fiil teşebbüs aşamasında kaldığı için cezası 18 yıla, ‘tahrik’ suçundan indirilerek 13 yıla indirildi. Mahkeme, ‘yaş indirimi’ uygulayarak sanığı 9 yıl hapis cezasına çarptırdı ve tutukluluğunun devamına karar verdi. Temyiz dilekçesinde sanığa ‘tahrik’ indirimine tabi tutulmaması gerektiği belirtildi. MUHABİR İNCELEMESİ YAPILDI Dosyanın geldiği Kayseri Bölge Adliye Mahkemesi 1’inci Ceza Dairesi, belgeyi inceledikten sonra duruşma yapılmasına karar verdi. Ceza Dairesi’nde görülen duruşmada sanık BA ve avukatı hazır bulundu. Duruşmaya ilk derece mahkemesinin kararına itiraz eden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı da katıldı. Daha önceki savunmalarını tekrarlayan sanık BA, pişman olduğunu söyleyerek tahliyesini istedi.

Ceza Dairesi, belgeyi inceledikten sonra kararını açıkladı. Daire, temyiz başvurularını gerekçeli olarak reddetti ve sanık BA’yı ‘çocuğu kasten öldürmeye teşebbüs’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırdı. Ardından fiil teşebbüs aşamasında kaldığı için cezası 18 yıla, ‘tahrik’ suçundan indirilerek 13 yıla indirildi. Mahkeme, ‘yaş indirimi’ uygulayarak sanığı 9 yıl hapis cezasına çarptırdı ve tutukluluğunun devamına karar verdi. Ceza Dairesi’nin verdiği kararın Yargıtay’a temyiz yolu ile verildiği belirtildi.

emethaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu