Haber

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’den Kentsel Dönüşüm Açıklaması

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, TRT GAP Radyosu’nda ilçede gerçekleştirilen kentsel dönüşüm hakkında bilgi verdi.

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, TRT GAP Radyosu’na konuk oldu. Canlı telefon görüşmesiyle yayına bağlanan Güder, Battalgazi’de hayata geçirilen kentsel dönüşümle ilgili açıklamalarda bulundu.

Elazığ depreminin ardından kentsel dönüşüme başladıklarını belirten Başkan Güder, “700 konutu vatandaşlarımıza teslim ettik. Kentsel dönüşümler aralıksız devam edecek. Önümüzdeki cumartesi belediye olarak 400 konutun daha temelini atacağız. 63 konutumuz var.” Sadece Battalgazi ilçesinde yaşanamayacak bin ev var. Bu evin sorumlusu biziz.” “Yaptığımız çalışmalarla ihtiyaçlarınızı kısa sürede çözmek istiyoruz” dedi.

“Gelecek sene kimseyi konteynerde bırakmak istemiyoruz”

Battalgazi’de depremden etkilenen vatandaşların durumu hakkında bilgi veren Başkan Güder, “Evleri yıkılan vatandaşlarımızı konteynerlere taşıdık. Başta belediyeler, valilik, kaymakamlık ve AFAD olmak üzere sosyal yardımlar aracılığıyla ihtiyaçları karşılanıyor. Konteynerlerde yaşayan vatandaşlarımızın ısınma sorunu başta olmak üzere tüm sorunlarını çözerek önümüzdeki kışı atlatmalarına yardımcı olacağız.” Gelecek yıl da konteynerde kimsenin kalmaması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

“Çarşı aslına kavuşturulacak”

Çarşının bulunduğu yerin hemen altında su bulunduğunu ve bu suyun dikkatli bir şekilde boşaltılması gerektiğini belirten Önder Güder, “15 gün önce bakanımızla yaptığımız görüşmeler sonucunda çalışmaların bir an önce başlatılması gerektiğini söylemiştik. Çarşının dönüşümü mümkün olup, bakanımızın talimatıyla çalışmalara hızlı bir şekilde başlandı. Çarşının tabanı yıkıldı.” 25 metreye kadarın sağlıksız olduğu bildirilirken, fore kazık tekniği kullanılarak 25 metrelik demir ve beton kazıkların zemine çakılması planlandı. Çarşının merkezinde zemin kat artı dört kata kadar konut binaları da dahil olmak üzere binalar yer alacak. Bunlara 2 yıl süre tanındı. Ancak biz bu süreyi öne çektik ve kısa sürede çarşıyı kapattık. Aslına uygun bir şekilde oluşturmayı hedefliyoruz” dedi. -MALATYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu