Haber

Kayseri Büyükşehir’den mobil ağız polikliniği

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Büyükşehir Belediyesi Aralık 2022 Meclis Toplantısı, Başkan Yardımcısı Mehmet Savruk başkanlığında Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantıda 28’i ana, 27’si ek gündem maddesi olmak üzere 55 gündem maddesi meclis üyelerince karara bağlanırken, kırsal kesimde yaşayan ve gidemeyecek durumdaki engelli, yatalak ve yaşlı hastaların yerinde tedavileri için otobüs tahsis edilmesi talebi de meclis üyelerince karara bağlandı. hastaneye ulaşım da konuşuldu. Türkiye’ye örnek teşkil edecek karar, meclis üyelerinin oybirliğiyle kabul edildi.

Meclis kararı kapsamında Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü Nimet Bayraktar Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi, kırsalda yaşayan ve hastaneye ulaşamayan engelli, yatalak ve yaşlı hastaların diş tedavilerini yerinde sağlayacak. Büyükşehir Belediyesi Makine İkmal Bakım Onarım Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan Seyyar Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği’nin tıbbi cihazlarının tamamlanması için hastaneye otobüs tahsis edilecek.

BÜYÜKŞEHİRDEN İNSAN VE SAĞLIK ODAKLI HİZMET

Büyükşehir Belediyesi Makine İkmal Bakım Onarım Dairesi Başkanı Önder Dr. Memduh Büyükkılıç’ın ‘insan’ ve ‘sağlık’ odaklı hizmet anlayışı kapsamında İstanbul’da yaşayan yaşlı ve engelli vatandaşlara ağız ve diş sağlığı hizmeti vermesi için hazırlıklarını tamamladı. İl sınırları içindeki köyler.

Makine İkmal Bakım Onarım Dairesi tarafından ekonomik ömrünü tamamlayan bir otobüs, Nimet Bayraktar Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’nin talebi üzerine “Mobil Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği”ne dönüştürüldü. “Gezici Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği” ilçe ve köylerde yaşayan ve ulaşım konusunda sıkıntı yaşayan yaşlı ve engelli vatandaşlara hizmet vermek üzere tasarlandı.

Büyükşehir Belediyesi’nin aldığı karar doğrultusunda hurda yerine uygun maliyetlerle tasarlanan “Mobil Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği” aracı, vatandaşların hizmetine sunulmak üzere Nimet Bayraktar Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’ne tahsis edilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu