Haber

İstanbul Havalimanı’nda Cumhurbaşkanlığı Seçimi için oy verme işlemi başladı

İstanbul Havalimanı’nda ikinci tip Cumhurbaşkanlığı seçiminde oy verme işlemi başladı

İSTANBUL – 28 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimi çerçevesinde, yurt dışında seçmen kütüğüne kayıtlı vatandaşların oy kullanabilmesi için İstanbul Havalimanı’nda bu sabah saat 08.00’de oy kullanma işlemi başladı.

Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunun ardından, Yüksek Seçim Kurulu’nun aldığı karar doğrultusunda İstanbul Havalimanı ve gümrük kapılarında oy kullanma işlemleri bu sabah saat 08.00’de başladı. Oylama 28 Mayıs saat 17:00’ye kadar devam edecek. 28 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimi çerçevesinde, yurt dışında seçmen kütüğüne kayıtlı vatandaşların oy kullanabilmesi için İstanbul Havalimanı dış hudut terminalinde gelen ve giden yolcu katlarında toplam 12 sandık kuruldu. Yabancı seçmen kütüğüne kayıtlı vatandaşlar, 28 Mayıs saat 17.00’ye kadar bu sandıklarda oy kullanabilecek.

Gümrük kapılarında ve havalimanlarında ise 28 Mayıs günü saat 17.00’ye kadar oy verme işlemi devam edecek.

Almanya’dan gelip havalimanında maç oynayan yabancı seçmen kütüğüne kayıtlı vatandaşlardan Mahmut Uzunoğlan, “Ülkemizin ve milletimizin başı sağolsun. Hangisi iyiyse o kazanır” dedi.

Almanya’da yaşayan Tayyip Hüseyin Ötkür, “Çok güzel bir duygu, oyumuzu verdik, birkaç günlüğüne İstanbul’u ziyarete geldim. Almanya’ya dönüyorum, oy kullandık çok şükür” dedi.

Fransa’da yaşayan ve tatil için İstanbul’a gelip burada oy kullanan Sema Çelik, “Fransa’da ilk oyumu kullandım, İstanbul’a tatil için geldim, ikinci oyumu burada kullandım, biraz stresliyim ve biraz stresliyim” dedi. heyecanlı.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu