Ekonomi

BIST şirketlerinden güncel haberler

Investing.com – Borsa İstanbul’da işlem gören şirketlerin yaptığı bildirimlere göre hazırladığımız yeni şirket haber özetimize içeriğimizin devamında göz atabilirsiniz.

Europower Güç ve OtomasyonTeknolojileri Sanayi ve Ticaret A.Ş. ( EUPWR)

Europower, Ankara’nın Sincan ilçesindeki fabrika binası ve yerinin alınmasına oybirliğiyle karar verdi. Alınan karar gereği ilgili gayrimenkulün satın alma işlemi 16.06.2023 tarihinde gerçekleştirilmiştir.

İnşaat kredileri ( YKBNK)

Yapı Kredi Bankası 30.04.2023 prestiji ile 1.070.401.580,94 TL olan alacağın toplam tutarı Birleş Varlık Yönetim A.Ş., Dünya Varlık Yönetim A.Ş., Future Varlık Yönetim A.Ş.’ye devredilmiştir. ve Sümer Varlık Yönetim A.Ş. toplam bedeli 333.500.000,00 TL.

Alarko Holding( ALARK)

Alarko Holding’in iştiraklerinden Alsim Alarko Sanayi Tesisleri ve Ticaret A.Ş. liderliğindeki konsorsiyum, Kazakistan Cumhuriyeti, Altyapı Yatırım ve Geliştirme Bakanlığı ile Almaata Çevre Yolu’nun kamu-özel paydaş (PPP) ihalesi için sözleşme imzaladı. 07.02.2018 Tarihinde Üretim ve İşletmeye Alınmıştır. Kredinin finansmanına yönelik kapanış sözleşmesinin 06.08.2020 tarihinde imzalandığı ve kredinin kullanıma hazır olduğu daha önce kamuoyuna duyurulmuştu.

İmzalanan zamanında teslim sözleşmesi ile bet projesinin üretiminin tamamlandığı ve işletme devrinin başladığı bildirildi.

Tapdi Oksijen Özel Sağlık ve Eğitim Hizmetleri ( TNZTP)

Tapdi Oksijen, İzmir’in Balçova ilçesinde 19439510 sicil numarası ile kayıtlı ana gayrimenkul üzerindeki alışveriş merkezi ve otel/rezidans binasından oluşan kompleksin tamamının geliştirilmesi amacıyla Gayrimenkul Taahhüt Sözleşmesi imzaladı. mevcut operasyonel faaliyetlerin genişletilmesi.

Trend Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı ( TDGYO)

Trend GYO, İstanbul Alibeyköy semtinde bulunan gayrimenkul için inşaat yatırımından vazgeçme kararı aldı.

Çan2 Termik A.Ş. ( CANTE)

Çan2 Termik, idari işlemin iptali için Ankara 10. İdare Mahkemesi’nde açılan davaya ilişkin şirkete ulaşan bilgilere göre EPDK tarafından kurulan idari işlemin Çan2 Termik lehine iptaline karar verildiğini duyurdu. .

Ata Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı ( ATAGİ)

Borsa İstanbul tarafından CET GYO’ya yapılan bildirime göre, Borsa’da işlem gören payların piyasalar arası dağılımına ilişkin yapılan değerlendirme sonucunda ATA GYO, halka açık payların 2014 yılı itibarıyla Ana Pazar’da işlem göreceğini bildirdi. 3 Temmuz 2023.

Penta Teknoloji İşleri Dağıtım Ticaret ( PENTA)

Penta Teknoloji Eserleri Dağıtım Ticaret A.Ş. Ortaklardan İstanbul Portföy Yıldız Hür Özel Fonu’na ait Şirket sermayesinin %10,16’sına tekabül eden 40.000.000 TL nominal değerli payın nominal değerli bir pay için 14,95 TL bedelle üç yatırımcıya satışı 1 TL, İş Yatırım Menkul Pahalar A.Ş. ve Gedik Yatırım Menkul Bedeller A.Ş., Global Menkul Kıymetler A.Ş., Yatırım Finansman Menkul Kıymetler A.Ş. toptan alım satım işlemleri kapsamında 19/06/2023 tarihinde gerçekleşeceğini duyurdu.

Hisse geri alan şirketler

16 Haziran’da geri alım programı kapsamında hisse satın alan şirketler şöyle:

  • Logo Yazılım Sanayi ve Ticaret ( LOGO)
  • Yatırım Yatırımı ( INVEO)
  • Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı ( AKFGY)
  • MLP Sağlık Hizmetleri ( MPARK)
  • Türkiye Sigorta ( TURSG)

Author: Günay Caymaz

Borsa bilgileri, gerçeğe uygun değer, sağlık durumu ve profesyonel grafikler başta olmak üzere yatırımlarınızdan yararlanmanıza yardımcı olacak tüm araçlar InvestingPro’da. katılmak tıklamak .

dortyolhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu