Ekonomi

ALB Investment: Para ve maliye politikası adımları döviz kurlarında denge ve öngörülebilirlik sağlayacak

ALB Investment tarafından yapılan piyasa değerlendirmesinde, “Para ve maliye politikasında bundan sonraki adımlar, döviz kurlarında belli bir noktada denge ve öngörülebilirlik unsuru olarak ön plana çıkacaktır. Etkili hamleler ve mesajlar, yabancı sermaye” giriş, rezervlerin güçlenmesi ve döviz likiditesinin bolluğu burada kritik noktalar.” .

Piyasalarda oynaklık artarken; ALB Yatırım tarafından yapılan değerlendirmede, “Önümüzdeki dönemde para ve maliye politikasında atılacak adımlar, döviz kurlarında belli bir noktada denge ve öngörülebilirlik unsuru olarak ön plana çıkacaktır. Etkin hamleler” denildi. ve mesajlar, yabancı sermaye girişi, rezervlerin güçlenmesi ve döviz likiditesinin bolluğu burada kritik noktalar.”

Kabinenin açıklanmasının ardından piyasalarda hareketlilik arttı. Borsa 7 Haziran işlemlerinde 5500’ü geçerken; dolar 23,00 TL’yi, gram altın 1450 TL’yi geçti. ALB Investment tarafından yapılan değerlendirmede şu terimler yer aldı:

Reformlar yakından izlenecek

“Kabine’nin açıklanması ve Mehmet Şimşek’in Hazine ve Maliye Bakanı olarak atanmasının ardından ilk hafta piyasaların verdiği refleks dikkat çekici. Bakanın açıklamaları makro finansal istikrara, uluslararası normlara uyuma, şeffaflığa öncelik verilmesi oldu. , tutarlılık, öngörülebilirlik ve rasyonellik hepsiyle.Dönüş mesajları olumlu algılandı.Döviz kurlarında belli bir yükseliş ve Kapalıçarşı ile aradaki farkın kapanması değerliydi.Para ve maliye politikasında bundan sonraki adımlar gündeme gelecek. Döviz kurlarında istikrar ve öngörülebilirliği bariz bir noktada bulmak olarak öne çıkan İstikrar seviyesinin varsayımı tam olarak doğru olmasa da etkin atak ve açıklamalar, yabancı sermaye girişi, rezervlerin güçlenmesi ve döviz likiditesinin bolluğu burada kritik noktalar olacaktır. bu da belli bir zaman diliminde gerçekleşecek. Şu anda yüksek bir oynaklık var ve dövizdeki bu yükseliş bir miktar çözülmeyi de beraberinde getirebilir.

borsada hangi hisseler var

Borsa tarafında ise gerçek seyahat TL bazında yeni rekor seviyelere dayanacak. 5500’den fazla süreklilik durumunda, 5700 ve üzerine doğru hızlanma olasılığı da güçlendirilebilir. Özellikle defansif yönü kuvvetli, döviz fazlası olan ve ihracatçı firmaların liderliğinde bir borsa benzetmesi gündeme gelecek gibi.

Aşağıdaki bu seviyelere dikkat edin

Dolardaki hareketle birlikte altın fiyatlarındaki yükseliş hızlandı. Ons tarafında 1930-1950 dolar seviyesi takviye görevi görürken; Döviz kurlarındaki artış gram altını 1450 TL seviyesine getirdi. Bundan sonraki dönemde gram altı 1360 TL ana baz olarak takip edilirken; Ons ve dolardaki hareketlere paralel olarak 1500 TL ve üzeri seviyeleri görmek mümkün olacaktır.” – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu