Haber

Afşin’de Yeni Açılan Bulvara Devlet Bahçeli’nin Adı Verildi

Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesinde yeni açılan bulvara, MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’nin adı verildi.

Afşin Belediyesi’nin meclis kararı doğrultusunda Efsus Turan Mahallesi’nde Devlet Bahçeli’nin adını taşıyan yeni bulvar törenle açıldı.

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Zuhal Karakoç Dora, törende yaptığı konuşmada, Bahçeli’nin Türk halkının gönlünde ve aklında yeri olan, Türk siyasi tarihinde çok önemli bir yere sahip, siyasi bilge bir lider olduğunu söyledi.

Afşin’de açılan bulvarda Bahçeli’nin adını görmekten mutluluk duyacaklarını belirten Dora, “Sayın Devlet Bahçeli’nin yolundan gitme erdemine ulaşmış bir insan olarak onun adını bu bulvarda görmek çok onur verici. Afşin’de açılan ve insanların onun adıyla yuva bulacağını bilmek, onun yolundan giden biri olarak, bu kararı alan belediye başkanımıza ve tüm belediye meclis üyelerimize oybirliğiyle alınan bu karardan dolayı teşekkür ediyorum. Umarım yeni evlerimizin kapılarını anahtarımızla açacağımız evlerimize girerken hayatımıza ve Türk insanına bu yoldan çok sık geçeceğiz. Siyasi tarihine katkıda bulunmuştur.” dedi.

Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih İtimat, Bahçeli’nin değerli Türk büyüklerinden biri ve bir Türkmen beyefendisi olduğunu söyledi.

Açılışa MHP Kahramanmaraş İl Başkanı Hüseyin Vahit Demiröz, MHP Afşin İlçe Başkanı Süleyman Aycan, AK Parti Afşin İlçe Başkanı Burhan Karabulut, Afşin Hukuk Büroları Lideri Mustafa Taşkale ve partililer katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu